First Lego League

First Lego League – pasaulinis lego robotikos konkursas, kuriame jau dalyvauja daugiau nei 20000 komandų iš 70 šalių – ir dalyvių skaičius kasmet auga! Konkursui mokiniai ruošiasi beveik pusę metų – kiekvienais metais skiriama vis nauja tema, susijusi su pasaulio technologijų aktualijomis. 

2013 metų tema: „Gamtos stichijos“. Vaikai turės iššūkį - susipažinti su gamtos stichijų sukeliamomis problemomis. Nors mūsų šalyje jų nedaug, tai puiki galimybė pagilinti geografijos žinias - pasidomėti, kas vyksta kitose šalyse, kur būdingi cunamiai, tornadai, žemės drebėjimai...

Kviečiame pažiūrėti VIDEO apie Robotų turnyro užduotis - pristato pats jų kūrėjas Scott Evans (anglų kalba).

Lietuvoje ir kitose šalyse vyksta atrankinės varžybos, kurių nugalėtojai patenka į Europinį FLL čempionatą

Pernai metų tema buvo Padėk senjorams. Vaikai nagrinėjo problemas, su kuriomis susiduria senyvo amžiaus žmonės, siūlė savo sprendimus. Daugiau apie ankstesnių metų temas galite paskaityti čia: http://fll.lt/

 

Prisijunkite! Kviečiame naujas ir patyrusias komandas sudalyvauti, trenerius - padėti komandoms augti, universitetus ir mokyklas - palaikyti, rėmėjus ir kitus, kurie neabejingi Lietuvos ateičiai.APIE FLL

Geriausias, suprantamiausias First Lego League apibūdinimas: tai robotikos programa, mokiniams nuo 9 iki 16 metų, kurios tikslas – sudominti vaikus mokslu, technologijomis, mokyti jas taikyti, o taip pat ir tobulinti gyvenimiškus įgūdžius. FLL įranga gali būti naudojama klasėje ir ne tik. Komandas sudaro iki 10 vaikų ir bent vienas suaugusysis (treneris) – tai gali būti jau egzistuojančio klubo, organizacijos nariai, klasiokai ar seni draugai, norintys išvbandyti kažką naujo, nepaprasto ir šaunaus!!

Pirmasis robotų konstruktorių lygos turnyras Lietuvoje, kuriame dalyvavo 14 komandų iš Klaipėdos mokyklų įvyko 2005 m. lapkričio 26 d.

2011/2012 m. sezone varžėsi mokiniai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos. 2012 m. Europos FLL atvirajame čempionate Manheime, Vokietijoje pirmą kartą dalyvavo ir Lietuvos komanda – “Hero team” iš Vilniaus robotikos mokyklos.STRUKTŪRA IR TAISYKLĖS

FLL varžybos susideda iš keleto dalių:

- Robotų rungtynės

Robotai turi būti surinkti pagal taisykles iš leidžiamų dalių, programinės įrangos.  Jie atlieka užduotis FLL lauke. Užduotys (dar vadinamos Misijomis) aprašytos 2012 metų temoje čia.

- Projektas

Komandos turi pristatyti savo FLL projektą, sudarytą iš trijų etapų: problemos suvokimas (visuomenėje), inovatyvaus sprendimo sukūrimas, pasidalinimas su kitais (naujovės įvedimas, pasiūlymas kitiems).

Pilnas 2012 metų taisykles ir užduočių (rungtynių ir projekto) aprašymus rasite oficialioje FLL svetainėje: 
http://firstlegoleague.org/challenge/2012seniorsolutions

- Robotų konstrukcija

Komandos pristato savo sukonstruotus robotus, jų ypatybes. Taip pat pasakoja apie tai, kaip robotas yra suprogramuotas, pakomentuoja savo sprendimus. Tai puiki galimybė pakelti komandos reitingą - net tuo atveju, jeigu robotas sukonstruotas ne iki galo, ar netobulai veikia - bus įvertintas komandos kūrybiškumas, išradingi ir geri sprendimai.

- Bendrosios vertybės.

Vaikai dirbdami privalo laikytis FLL bendrųjų vertybių. O komandos, pademonstravusios jas ypač akivaizdžiai gali pretenduoti į apdovanojimą. Netgi tuo atveju, jeigu anksčiau minėtos užduotys pavyko nekaip, galite būti pastebėti - juk išradėjui nesvetimos ir gyvenimiškos vertybės!BENDROSIOS VERTYBĖS (CORE VALUES)

Tai kertiniai FLL akmenys - bruožas, išskiriantis FLL iš kitų tokio tipo renginių. Vykdydami užduotis ir išlaikydami vertybes dalyviai supranta, kad draugiškos varžybos ir abipusė nauda – bendras tikslas, o pagalba vienas kitam - komandinio darbo esmė, atverianti kelią į džiuginančius rezultatus.

- Esame komanda.

- Dirbame patys, norėdami atrasti sprendimą, vadovaujant trenerio ar mentoriaus (patariant)

- Suprantame, kad treneris ar mentorius nežino visų atsakymų; juos mes randame kartu.

- Gerbiame draugišką varžybų dvasią, sąžiningą konkurenciją.

- Svarbiau yra tai, ko dirbdami išmokstame, atrandame, o ne ką laimime.

- Savo patirtimi pasidaliname su kitais.

- Stengiamės demonstruoti profesionalumą, etiką ir komandinį darbą visose veiklose.

- Gerai praleidžiame laiką ir džiaugiamės būdami kartu!

Paskutinį kartą keista: Antradienis, 2013 gruodžio 3, 17:35

Sprendimas: AKSI LT, UAB